Bilim Kurgu Kısa Film Önerileri


İzlediğim ve hoşuma giden kısa filmleri  konu,yenilik ve teknoloji açısından puan vereceğim. İsteyen puanlara göre izleyebilir.

 

Bilim kurguyu seviyorsanız Black Mirror serisine bayılacaksınız.

 

Konu : One Minute Time Machine

Benim Puanım : 8/10

Farklı , yaratıcı bir bilim konusu. Zamanda yolculuk keyifli bir şekilde sunulmuş.

 

Konu :ABE

Benim Puanım : 6/10

 

Her ne kadar konu olarak güzel düşünülse de , format ve müzik açısından aynı havayı vermediklerini düşünüyorum.

 

Konu :Portal No Escape

Benim Puanım : 7/10

Yönetmenliğini Dan Trachtenberg’in yaptığı ve Valve’ın başarılı oyun serisi Portal’dan esinlenilerek çekilen bu kısa film; bir kadın mahkumun, eline geçirdiği fütüristik bir cihazı kullanarak hapishaneden kaçma girişimini anlatıyor.

Konu : Inside

Benim Puanım : 7/10

Her insanın birden fazla iç sesi olabilir.İçinizde birden fazla kişilik olsaydı ne yapardınız?

 

Konu :Room 8

Benim Puanım : 8/10

Room 8, yazarlığını ve yönetmenliğini James W. Griffiths’ın yaptığı ve “En İyi Kısa Film” dalında BAFTA ödülü kazanmış muhteşem bir kısa film örneği. Başrolünü başarılı oyuncu Tom Cullen’ın üstlendiği ve bir Rus hapishanesinde geçen film, mahkumların ortadan kaldırılması için uygulanan sıra dışı bir yöntemi anlatıyor. Bir mahkum, bir hapishane ve gizemli bir kutu, içinden hiç bir zaman çıkılamayacak ve çözüme ulaşamayacak bir paradoksa dönüşüyor.

 

Konu :Ambition

Benim Puanım : 7/10

Platige Image tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Tomek Baginski’nin üstlendiği Ambition (Hırs), Avrupa Uzay Ajansı’nın da katkılarıyla üretilmiş başarılı bir kısa bilimkurgu filmi. Yapım, göz dolduran bilgisayar efektleri eşliğinde yaşamın kaynağına ve Rosetta görevinin önemine odaklanıyor.

 

Konu :The Leviathan

Benim Puanım : 7/10

Yönetmenliğini Ruairi Robinson’ın üstlendiği ve senaryosu ise Fight Club‘ın senaristi Jim Uhls tarafından yazılan bu müthiş kısa film, yayınlandığı günden itibaren tüm bilimkurgu aleminde bir heyecan dalgası yaratmayı başardı. 22. yüzyılda insan türü, pek çok gezegeni kolonileştirmiştir. Ne var ki ışıktan hızlı seyahati sağlayabilmek için, yalnızca dev uçan yaratıkların yumurtasında bulunan egzotik bir maddeye gereksinim vardır. Ve çok geçmeden av başlar…

 

Konu :The Black Hole

Benim Puanım : 8/10

Blackhole. Çalıştığı ofisteki sıkıcı hayatına devam eden kahramanımız, tesadüfen fantastik bir keşfe imza atar ve bu keşfi kişisel hırslarına alet etmekte de gecikmez; ancak sonu hüsranla bitecektir.

 

Konu :The Device

Benim Puanım : 8/10

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Claude lee Sadik’in üstlendiği ‘The Device’ (Cihaz), özellikle çarpıcı sonuyla dikkat çekiyor. Kahramanımız tesadüfen gizemli bir cihaz bulur. Cihazın ne işe yaradığını anlaması ve onu kullanmaya başlaması uzun sürmez. Ancak yaptığı bir hata hayatına mal olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çözümünüzü veya yorumunuzu paylaşınız.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s